GRA ARTCHEMIA PORCELANY _ W ŚWIECIE CIEKAWYCH ZDARZEŃ


Tematem gry edukacyjnej osadzonej w przestrzeni interaktywnej jest polska ceramika XX i XXI wieku. Ta wirtualna sala wystawiennicza stworzona została głównie z myślą o rodzinach: dzieciach i towarzyszących im dorosłych, dlatego też kolekcja została ujęta w ramy gry, gdzie uczestnicy prowadzeni są ścieżką edukacyjną według określonych zasad, a całości towarzyszy prosta i zrozumiała narracja.
Prezentowane zdigitalizowane eksponaty, a dokładnie: projekty wirtualne w formie 3D, to zarówno prace młodych artystów i projektantów, jak i ceramików z długoletnim doświadczeniem. Na wystawie prezentowane są m.in. sztandarowe prace, reprezentatywne dla polskiej ceramiki. Celem przejścia ścieżki edukacyjnej prowadzącej po całej przestrzeni od eksponatu do eksponatu, jest także – poza rozbudzeniem ciekawości, zdobywaniem wiedzy i dobrą zabawą – zdobywanie punktów. Przy każdym eksponacie, poza jego opisem, znajduje się pytanie, które zaprasza zwiedzających do interaktywnej gry. Wybierając jedną z sugerowanych odpowiedzi przy każdym eksponacie, na koniec wirtualnego zwiedzania każdy pozna swój wynik. Powodzenia!


Wczytywanie kolejnych poziomów gry wymaga przesłania dużej ilości danych do komputera (kilkaset MB). Prosimy o cierpliwość.

Minimalne wymagania sprzętowe dla uruchomienia gry:
8GB RAM, procesor i3, karta grafiki nVidia GTX 1050 lub porównywalna.